Policjanci dbają o bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci dbają o bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku

Data publikacji 30.07.2019

Jak co roku podczas letniego sezonu policjanci na terenie powiatu gdańskiego dbają o bezpieczeństwo osób korzystających z wypoczynku. Funkcjonariusze w tym okresie ze zwiększoną intensywnością patrolują okolice akwenów wodnych. Mundurowi odwiedzają też miejsca wypoczynku młodzieży i kontrolują autobusy, które wożą osoby udające się na wczasy.

Jak zawsze w okresie letnim policjanci szczególną uwagę zwracają na bezpieczeństwo osób udających się na urlop, jak i korzystających z miejsc wypoczynku. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim w tym roku są wspierani przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku. Udział w finansowaniu tych dodatkowych służb ma Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim i Gmina Kolbudy. Policjanci pełnią też służby wspólnie ze Strażą Gminną Gminy Pruszcz Gdański. Mundurowi w radiowozach, jak i na piechotę pojawiają się w m.in. w rejonach akwenów wodnych w Pruszczu Gdańskim, gminie Kolbudy, Wiślince, Cedrach Wielkich. Funkcjonariusze informują odpoczywających o zasadach bezpiecznego korzystania z kąpielisk i dbają o zgodne z przepisami wykorzystywanie infrastruktury. Mundurowi odwiedzają też miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży, gdzie przypominają zasady bezpieczeństwa.

W trakcie trwającego sezonu letniego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim prowadzą  działania ukierunkowanych na podniesienie bezpieczeństwa. Dotychczas były to m.in. działania „Dwa kółka” – skierowane do rowerzystów, akcje skierowane do pieszych i wzmożone kontrole prędkości oraz trzeźwości kierujących zarówno na drogach krajowych (w tym A1, S6 i S7), jak i na drogach lokalnych. Drogówka kontroluje też autobusy, które wożą osoby na wypoczynek. Od początku sezonu skontrolowano już blisko 70 autokarów.

Wszystkie te działania mają na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa zarówno mieszkańców powiatu gdańskiego, jak i osób, które korzystają tu z letniego wypoczynku.  

Pliki do pobrania

  • 414.08 KB