Kolejne działania przeciwko piratom drogowym - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kolejne działania przeciwko piratom drogowym

Data publikacji 26.07.2019

Policjanci w odpowiedzi na informacje o przekraczaniu prędkości przez kierowców, które są przekazywane przez mieszkańców za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, mediów społecznościowych oraz forów internetowych, po raz kolejny przeprowadzili kontrole na al. Grunwaldzkiej aby nie dopuścić do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Ponadto dzięki rozmowom i współpracy z Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni w Gdańsku oraz zarządcami dróg i nieruchomości, policjanci doprowadzili do wyłączenia z ogólnodostępnego użytkowania parkingu, na którym spotykali się uczestnicy wyścigów i ich widzowie. Ponadto w każdy czwartek od godziny 20 wprowadzono zawężenie jezdni do dwóch pasów ruchu na al. Grunwaldzkiej, w kierunku centrum oraz w kierunku Sopotu. Te inicjatywy w ocenie policjantów przełożą się na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz spokój mieszkańców.

Policjanci, w odpowiedzi na sygnały od mieszkańców, którzy informowali o przekraczaniu przez kierowców dozwolonej prędkości na al. Grunwaldzkiej przeprowadzili kolejne działania kontrolno-prewencyjne, aby nie dopuścić do niebezpiecznych sytuacji na drodze.

 

Podczas kilkugodzinnych działań policjanci ukarali 21 kierowców. Zatrzymani do kontroli kierowcy złamali przepisy poprzez niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych, korzystali z telefonu komórkowego podczas jazdy, przekraczali dozwoloną prędkość, nie korzystali z pasów bezpieczeństwa. Jeden kierowca za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h stracił prawo jazdy.

 

Działania policjantów nie ograniczyły się jedynie do kontroli drogowych. Między innymi, w reakcji na takie zgłoszenia policjanci nawiązali współpracę z miejskimi urzędnikami, zarządcami nieruchomości oraz dróg aby wspólnie zastanowić się w jaki sposób możemy wpłynąć na zwiększenie bezpieczeństwa w tym miejscu.

 

Dzięki spotkaniom i współpracy z Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni w Gdańsku oraz zarządcami dróg i nieruchomości, policjanci doprowadzili już do wyłączenia z ogólnodostępnego użytkowania parkingu, na którym spotykali się uczestnicy wyścigów i ich widzowie. Ponadto w każdy czwartek od godziny 20 wprowadzone zostało zawężenie jezdni do dwóch pasów ruchu na Al. Grunwaldzkiej, w kierunku centrum oraz Sopotu. Te inicjatywy w ocenie policjantów przełożą się na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym  oraz spokój mieszkańców.