Dozór za dwa włamania dla zatrzymanego na gorącym uczynku mężczyzny - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Dozór za dwa włamania dla zatrzymanego na gorącym uczynku mężczyzny

Data publikacji 26.07.2019

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który chwilę wcześniej przed zgłoszeniem włamał się do dwóch samochodów. Dzięki szybkiej reakcji świadków 32-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi ustalili, że zatrzymany mieszkaniec Tczewa włamał się do dwóch samochodów i ukradł dwa radia samochodowe, powodując łączne straty na kwotę prawie tys. złotych. Stróże prawa doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do prokuratury, gdzie usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem, które popełnił w recydywie. Prokurator zastosował wobec 32-latka policyjny dozór.

24 lipca br. o godzinie 0.10 oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o włamaniu do samochodu, do którego miało dojść na ulicy Sobieskiego. Dzięki szybkiemu zgłoszeniu interweniujący funkcjonariusze na pobliskiej ulicy zauważyli i zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy tego przestępstwa. Mundurowi ustalili, że zatrzymany mężczyzna włamał się do zaparkowanego volkswagena, z którego ukradł radio. Zatrzymany mieszkaniec Kociewia trafił do policyjnego aresztu.

Dodatkowo zajmujący się tą sprawą funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek z kolejnym włamaniem do samochodu na ulicy Wyzwolenia. Jak ustalili śledczy sprawca w tym zdarzeniu, włamał się do opla corsy, skąd ukradł również radio. Do tego zdarzenia doszło chwilę przed pierwszym włamaniem. Mundurowi ustalili, że w wyniku przestępczej działalności sprawcy powstały straty na kwotę prawie tysiąca złotych.

Okazało się, że to kolejne tego typu przestępstwa, które popełnił mężczyzna, dlatego odpowie za nie w warunkach recydywy. Wczoraj mieszkaniec Tczewa został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tczewie, gdzie usłyszał dwa zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

Za te przestępstwa w warunkach recydywy grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego do radiowozu