MOTO SAFETY DAY – Piknik Motoryzacyjny 27 lipca 2019 - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

MOTO SAFETY DAY – Piknik Motoryzacyjny 27 lipca 2019

Data publikacji 26.07.2019

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku będą promowali zasady bezpieczeństwa na drodze podczas XIV edycji pikniku motoryzacyjnego „MOTO SAFETY DAY”.

Moto Safety Day już od lat promuje kulturę motoryzacyjną, przypomina o zasadach bezpieczeństwa i partnerstwa na drodze wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz promuje ekologiczne rozwiązania w motoryzacji. 14.edycję po raz kolejny poprowadzi dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w sobotę 27 lipca, w godzinach 11.00 - 20.00 w Gdyni na Skwerze Kościuszki, na terenie parkingu przy Akwarium Gdyńskim.

 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku zaprezentują stoisko profilaktyczne, na którym odbędą się konkursy z zakresu przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych oraz zasad kulturalnej jazdy. Przygotowany zostanie również kącik rysunkowy dla najmłodszych. Dorośli będą mogli za pomocą alkogogli sprawdzić wpływ alkoholu na kierowanie pojazdami oraz przetestować swą wiedzę podczas egzaminu na prawo jazdy.

Jednym z najbardziej widowiskowych wydarzeń będzie symulacja akcji ratowniczej przy wypadku drogowym z udziałem samochodu po dachowaniu oraz komentarzem policjanta i ratownika medycznego.

 

Podczas Moto Safety Day powstaną specjalne strefy tematyczne, związane

z bezpieczeństwem w ruchu drogowym rowerzystów, motocyklistów, kierowców oraz pieszych.

 

Ponadto w programie m.in. nauka udzielania pierwszej pomocy, symulatory dachowania, zderzeń, alkogogle, symulacja wybuchu poduszki powietrznej. Na uczestników czeka wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami – vouchery i upominki od kurortów turystycznych, rowery, hulajnogi, akcesoria motocyklowe i rowerowe.

Oprawę muzyczną zapewnią DJ Soober i Dave Bo.

 

Linki do wydarzenia:

www.motosafetyday.pl

 

https://pl-pl.facebook.com/Motosafetyday

  • Plakat MSD