Udział policjantów w Główczyckim Festiwalu Lata 2019 - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Udział policjantów w Główczyckim Festiwalu Lata 2019

Data publikacji 26.07.2019

W miniony weekend słupscy policjanci spotkali się z uczestnikami Główczyckiego Festiwalu Lata 2019, z którymi rozmawiali na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, prezentowali sprzęt policyjny i znakowali rowery. Tym razem funkcjonariusze nadali numer identyfikacyjny w 20 jednośladach. Festyn był również świetną okazją do promocji zawodu policjanta.

W miniony weekend w Główczycach funkcjonariusze z Posterunku Policji w Damnicy i z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wzięli udział w festynie pn. „Główczycki Festiwal Lata 2019”, podczas którego przeprowadzali rozmowy na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, prezentowali policyjny sprzęt służbowy i znakowali jednoślady. Poprzez naniesienie specjalnym urządzeniem do grawerowania ciągu 10 liczb policjanci oznakowali 20 rowerów. Przygotowane policyjne stoisko chętnie odwiedzali najmłodsi, ale dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja zawodu policjanta. Dorośli pytali o kryteria, jakie należy spełniać, by zostać funkcjonariuszem, a na wszystkie zadawane pytania uzyskiwali wyczerpujących odpowiedzi.

 

Podczas spotkania policjanci rozmawiali z najmłodszymi na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, instruowali  uczestników jak zachowywać się nad wodą, zwracali uwagę, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu i znaków ustawionych na plażach. Dzieci usłyszały wiele cennych wskazówek jak uniknąć oddalenia się od swoich opiekunów. Dodatkowym punktem było rozdawanie dzieciom elementów odblaskowych.

  • Policjanci w trakcie pikniku pokazują sprzęt dzieciom
  • Policjanci w trakcie pikniku pokazują sprzęt dzieciom
  • Policjanci w trakcie pikniku pokazują sprzęt dzieciom