Wiadomości

ŚLUBOWANIE NOWO PRZYJĘTYCH POLICJANTÓW / WRĘCZENIE ODZNACZEŃ PAŃSTWOWYCH I RESORTOWYCH

Data publikacji 26.07.2019

„Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek roty ślubowania, którą składają przyjmowani do służby funkcjonariusze. Nowi policjanci ślubując na sztandar tym samym wstąpili w szeregi polskiej Policji. Uroczystość przebiegająca w atmosferze 100-lecia powstania Policji Państwowej była także okazją do wręczenia Medali za Długoletnią Służbę, odznak „Zasłużony Policjant”, Medali za Zasługi dla Policji oraz innych wyróżnień.

Młodzi adepci najbliższe 6 miesięcy spędzą teraz w policyjnej szkole w Słupsku. Tam zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Po odbyciu przeszkolenia, rozpoczną służbę w wyznaczonych jednostkach terenowych woj. pomorskiego.

Na ceremonii obecny był Wojewoda Pomorski p. Dariusz Drelich, który razem z Komendantem Wojewódzkim Policji w Gdańsku wręczył kilkudziesięciu policjantom i pracownikom Policji odznaczenia państwowe i resortowe – Medale za Długoletnią Służbę, odznaki „Zasłużony Policjant” w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi i utrzymania porządku publicznego”, a także Medale za Zasługi dla Policji oraz cztery przedterminowe awanse w stopniach służbowych.

Ponadto komendant wojewódzki wręczył 10 nagród motywacyjnych przyznanych przez Komendanta Głównego Policji za wzorową służbę i pracę na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego w woj. pomorskim.

Wśród innych wyróżnień były dwa Krzyże Niepodległości NSZZP woj.pomorskiego, 7 pracowników Policji otrzymało dyplomy uznania za działalność w związkach zawodowych.

Serdeczne gratulacje spłynęły do laureatów Ogólnopolskiego Konkursu pn. „Policjant Służby Kryminalnej 2019” rozstrzygniętego w Szkole Policji w Pile, gdzie nasi reprezentanci z KPP w Bytowie byli bezkonkurencyjni. Pamiątkowy dyplom oraz nagrodę przekazano jednej z laureatek konkursu zorganizowanego przez Wydział Prewencji KWP w Gdańsku pn. „100 lat Policji w oczach młodzieży”.

Wszystkim zgromadzonym Komendant Wojewódzkiego Policji w Gdańsku pogratulował oraz podziękował za dotychczasową służbę i pracę oraz osiagnięcia. Uroczystość swoją obecnością uświetnił Wojewoda Pomorski – p. Dariusz Drelich, który nowo przyjętym funkcjonariuszom wręczył listy gratulacyjne, a do wszystkich wyróżnionych skierował gratulacje i życzenia dalszych sukcesów..

Po ceremonii był czas na gratulacje, życzenia oraz pamiątkowe zdjęcia.

GALERIA ZDJĘĆ