Zderzenie mercedesa z łosiem - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zderzenie mercedesa z łosiem

Data publikacji 25.07.2019

Wczoraj w miejscowości Waćmierek doszło do zderzenia mercedesa z przebiegającym przez jezdnię łosiem. W wyniku tego zdarzeniach ranna 46-letnia pasażerka samochodu trafiła do szpitala. Pracujący na miejscu policjanci wykonali dokumentację fotograficzną, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Stróże prawa apelują o ostrożność na drodze.

Wczoraj przed godziną 23.00 oficer dyżurny policji w Tczewie został powiadomiony o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Waćmierek na drodze krajowej nr 22. Policjanci pojechali na miejsce i wstępnie ustalili, że 59-letni kierowca mercedesa vito jechał w kierunku Tczewa, a następnie uderzył w łosia, który nagle wbiegł przed jadący samochód. W wyniku tego zdarzenia 46-letnia pasażerka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala, zwierzę zginęło na miejscu.
Mundurowi wykonali oględziny miejsca zdarzenia, sporządzili dokumentację fotograficzną.
Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach narażonych na wtargnięcie zwierząt na drogę. Zderzenie z leśnym zwierzęciem bywa bardzo niebezpieczne. Oprócz szkód materialnych takie zdarzenie może nieść za sobą zagrożenie dla zdrowia lub życia uczestników ruchu drogowego.