Podsumowanie KMZB w powiecie kościerskim w pierwszym półroczu - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Podsumowanie KMZB w powiecie kościerskim w pierwszym półroczu

Data publikacji 25.07.2019

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie, które wspomaga policjantów w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość łatwego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na ich bezpieczeństwo. Poprzez reakcję internautów kościerscy mundurowi codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. Liczba zgłoszeń stale wzrasta. W pierwszym półroczu wpłynęło 385 zgłoszeń.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na stałe weszła w prace naszych policjantów. Przypominamy, że z pomocą tego narzędzia każdy może w szybki sposób powiadomić o niepożądanym zachowaniu w swoim miejscu zamieszkania i zaznaczyć zgłoszenie do sprawdzenia przez policjantów. Dzięki temu, codziennie każdy mieszkaniec może wskazać miejsce, w którym dochodzi do łamania prawa, a tym samym mieć wpływ na własne bezpieczeństwo. Jak wskazują dane, najczęściej kościerscy mundurowi otrzymują sygnały o przekraczaniu prędkości, nieprawidłowym parkowaniu, spożywaniu alkoholu w miejscu niedozwolonym, czy nieprawidłowej infrastrukturze. 
 

Policjanci na terenie całego powiatu sprawdzają każdy z otrzymanych sygnałów. Weryfikacją tych zgłoszeń zajmują się funkcjonariusze ruchu drogowego, ogniw patrolowo-interwencyjnych czy dzielnicowi. Po potwierdzeniu danego zgłoszenia wskazane na mapie miejsce zostaje objęte nadzorem. Jak pokazują liczby, policjanci przez I półrocze br. otrzymali 385 zgłoszeń do sprawdzenia, z czego potwierdzonych zostało 243. Co ważne dla bezpieczeństwa mieszkańców, funkcjonariusze potwierdzili na drogach 88 przypadków zgłoszeń przekraczania prędkości, spożywanie alkoholu - 114. Potwierdzone przykłady zaznaczeń na terenie naszego powiatu to w ostatnim czasie: przekraczania prędkości w miejscowościach Stara Kiszewa i Nowa Karczma, niedozwolone spożywanie alkoholu na osiedlu przy ul. Jesionowej i 8 Marca w Kościerzynie.

Dzięki tym informacjom, kościerscy mundurowi mogą podjąć dalsze kroki, by rozwiązać w sposób bezpośredni dane zagrożenie i poprawić bezpieczeństwo.

Przypominamy, aplikacja nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. Dodatkowo, ważne jest odpowiedzialne korzystanie z aplikacji, ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.