Wypadek na trasie Puck-Żelistrzewo - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Wypadek na trasie Puck-Żelistrzewo

Data publikacji 24.07.2019

W minioną niedzielę na trasie Puck-Żelistrzewo doszło do wypadku drogowego. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili, że kierujący renault jadąc od strony Pucka w kierunku Żelistrzewa nie upewnił się co do manewru wyprzedzania, gdyż był już wyprzedzany przez kierującego bmw, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Poszkodowane osoby trafiły do szpitala.

21 lipca br. około godz.12.00 oficer dyżurny puckiej komendy został powiadomiony o wypadku drogowym na trasie Puck- Żelistrzewo. Natychmiast na miejsce skierował policjantów z wydziału ruchu drogowego. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili, że kierujący renault jadąc od strony Pucka w kierunku Żelistrzewa nie upewnił się co do manewru wyprzedzania, gdyż był już wyprzedzany przez kierującego bmw, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Ponadto oba samochody uderzyły w drzewo, po czym bmw dachowało. W wyniku wypadku 22-letni kierowca bmw oraz pasażerowie renault w wieku 11 i 14 lat zostali przewiezieni do szpitala w celu przeprowadzenia badań.

Policjanci zatrzymali 44-letniemu sprawcy prawo jazdy oraz dowody rejestracyjne obu pojazdów.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od rozsądku, rozwagi, wyobraźni a także od naszych umiejętności.

  • Zdjęcie z miejsca wypadku
  • Zdjęcie z miejsca wypadku