Wiadomości

POMORSCY POLICJANCI WŚRÓD LAUREATÓW KONKURSU „POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ”

Data publikacji 23.07.2019

Asp. Robert Kornacki z Posterunku Policji w Kobylnicy i mł.asp. Justyna Naronowicz z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku zostali laureatami 12. edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Dzisiaj odbyła się uroczystość wręczenia nagród. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, a wydarzenie wpisane jest w centralne obchody Święta Policji.

Konkurs „Policjant, który mi pomógł” zainicjowany został w 2007 roku. Istotą konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie.

Uroczyste spotkanie kierownictwa KGP - z komendantem głównym gen.insp. Jarosławem Szymczykiem na czele - z laureatami konkursu odbyło się dzisiaj w Komendzie Głównej Policji w obecności Sekretarza Stanu w MSWiA p. Jarosława Zielińskiego.

Wśród laureatów 12. edycji konkursu znalazło się 2 funkcjonariuszy reprezentujących woj. pomorskie - asp. Robert Kornacki z Posterunku Policji w Kobylnicy i mł.asp. Justyna Naronowicz z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku. Razem z pomorskimi policjantami w uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski.

 

  • konkurs
  • konkurs