Śmiertelny wypadek motocyklisty na k22 - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Śmiertelny wypadek motocyklisty na k22

Data publikacji 22.07.2019

W niedzielę malborscy policjanci ponad 4 godziny pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 22 w pobliżu miejscowości Kończewice. Mężczyzna kierujący fordem na skrzyżowaniu skręcając w lewo uderzył w wyprzedzający go motocykl. Pomimo podjętej reanimacji 60-letni motocyklista zmarł. Śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

W niedzielę  (21 lipca br.) około godziny 14.00 dyżurny malborskiej komendy odebrał zgłoszenie, że na drodze krajowej nr 22 w pobliżu miejscowości Kończewice doszło do wypadku drogowego. Natychmiast na miejsce, przyjechali policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący fordem 19-letni mężczyzna na skrzyżowaniu chcąc skręcić w lewo, nie upewnił się czy może bezpiecznie wykonać taki manewr i uderzył w wyprzedzający go motocykl. W wyniku tego uderzenia kierujący Hondą 60-letni obywatel Niemiec, pomimo prowadzonej reanimacji zmarł. 

 

Badanie stanu trzeźwości 19-letniego kierowcy forda wykazało, że był trzeźwy. Funkcjonariusze ponad 4 godziny pracowali na miejscu wypadku. Pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny, technik kryminalistyki sporządzili dokumentację fotograficzną i szkic sytuacyjny. Mundurowi kierowali ruchem, który w miejscu wypadku odbywał się wahadłowo.

 

Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazdy na policyjnym parkingu. Teraz śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.