Komendant odsłonił tablicę poświęconą pamięci policjantów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Komendant odsłonił tablicę poświęconą pamięci policjantów

Data publikacji 22.07.2019

Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim uczestniczył wczoraj w odsłonięciu pamiątkowej tablicy poświęconej pamięci dwóch policjantów Policji Państwowej, którzy służyli na kresach Rzeczypospolitej Polskiej. Aspirant Otton Gałązka i plutonowy Franciszek Gałązka to ofiary zbrodni katyńskiej, którzy pochodzili z Pinczyna. Uroczystość odbyła się w kościele pw. Świętej Elżbiety Pinczynie, w którym znajduje się tablica upamiętniająca funkcjonariuszy.

21 lipca około godz. 10.30 w kościele pw. Świętej Elżbiety w Pinczynie odbyła się wyjątkowa uroczystość, w której uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim insp. Bogusław Ziemba.

Komendant odsłonił tablicę pamiątkową poświęconą pamięci dwóch funkcjonariuszy Policji Państwowej. asp. Ottona Gałązki oraz plut. Franciszka Gałązki. Urodzeni w Pinczynie policjanci pełnili służbę na kresach Rzeczypospolite Polskiej, gdzie wypełniając rotę policyjnej przysięgi, stali się ofiarami zbrodni katyńskiej.

Po uroczystej mszy świętej pod tablicą pamiątkową kwiaty złożyły rodziny poległych, samorządowcy, parlamentarzyści, a także policjanci, okoliczni mieszkańcy oraz zaproszeni goście.

Jak powiedział Komendant Ziemba podczas uroczystości-Dla naszych policjantów było to bardzo ważne wydarzenie. Policjanci Policji Państwowej, których pamięć została uczczona, są wzorem do naśladowania dla ówczesnych funkcjonariuszy i chcemy, aby pozostali w pamięci do końca naszych dni.