Bezpieczeństwo nad morzem - działania policjantów w Ustce - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Bezpieczeństwo nad morzem - działania policjantów w Ustce

Data publikacji 19.07.2019

Słupscy policjanci spotkali się z turystami wypoczywającymi w Ustce w ramach akcji pn. „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”. Do działań włączyli się pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku oraz Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Głównym tematem rozmów było bezpieczeństwo podczas kąpieli i wypoczynku letniego.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” wspólnie z ratownikami WOPR z Ustki i pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku spotkali się z usteckimi turystami, z którymi rozmawiali na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Akcja skierowana była zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Policjanci poruszyli wszystkie aspekty związane z bezpieczeństwem podczas wakacji. W szczególny sposób skupiono się na omówieniu profilaktyki w zakresie utonięć i zaginięć dzieci w nadmorskich miejscowościach.

Podczas spotkania policjanci instruowali uczestników jak zachowywać się nad wodą, zwracali uwagę, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu i znaków ustawionych na plażach. Dzieci usłyszały wiele cennych wskazówek jak uniknąć oddalenia się od swoich opiekunów. W ramach bezpieczeństwa w tym zakresie otrzymały opaski na rękę, na których jest miejsce na wpisanie danych do opiekuna. Co ciekawe, takie opaski wskazują stopień intensywności promieni słonecznych.

Turyści chętnie brali udział w rozmowach, zadawali wiele pytań i uczestniczyli w luźnych dyskusjach o bezpiecznych zachowaniach nad wodą. Spotkania przebiegały w miłej atmosferze. Udzielone informacje z pewnością zapadły w pamięci rozmówców.