Wiadomości

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci kontynuują spotkania

Data publikacji 19.07.2019

Wejherowscy policjanci regularnie prowadzą spotkania profilaktyczne. Wczoraj policjantka odwiedziła wypoczywającą na półkolonii. Z uczestnikami rozmawiali przede wszystkim o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i ogólnie o zasadach zachowania bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, w tym w ruchu drogowym, zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Po zakończonym spotkaniu uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe.

Wczoraj policjantka ds. profilaktyki spotkała się z dziećmi z półkolonii, którą zorganizowała Naja Szkoła w Wejherowie. W spotkaniu udział wzięły dzieci i młodzież w wieku od 7 do 11 lat. Mundurowa w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przypomniała o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania podczas kąpieli w jeziorze czy morzu. Przypomniała również zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwracając szczególną uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się w obrębach dróg po zmierzchu. Omówiła także bezpieczne zachowania na rowerze. Ponadto omówiła akcję „Patrz i słuchaj”, gdzie wyjaśniła uczestnikom spotkania jak ważne jest, aby podczas poruszania się chodnikiem czy drogą zwracać uwagę na otoczenie, co dzieje się na drodze wokół nas. Wszyscy uczestnicy chętnie brali udział w spotkaniu, zadawali pytania i uczestniczyli w dyskusjach na temat bezpieczeństwa.

 

Na koniec spotkania policjantka rozdała odblaski oraz ulotki profilaktyczne dotyczące akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.