Wiadomości

Policja przestrzega - kradzież prądu jest przestępstwem, a dodatkowo może doprowadzić do tragedii

Data publikacji 19.07.2019

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego w wyniku podejmowanych działań zwalczają nielegalne podłączenia do sieci energetycznej. Wczoraj funkcjonariusze po raz kolejny zapobiegli dalszej kradzieży prądu. 60-letni mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego miał w swoim domu przerobioną instalację i kradł prąd. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia. Ponadto może zostać nałożona kara pieniężna, która wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Kryminalni z Pruszcza Gdańskiego 18 lipca br w wyniku pracy operacyjnej zapobiegli dalszej kradzieży prądu przez 60-latka. Mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego w swoim domu miał przerobione podłączenie do sieci energetycznej. Prowizoryczna instalacja od razu została zlikwidowana. Teraz funkcjonariusze dokładnie ustalają od kiedy mężczyzna kradł prąd. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia. Ponadto może zostać nałożona kara pieniężna, która wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Policjanci przestrzegają, że kradzież prądu to niebezpieczny proceder. W wielu przypadkach nielegalny pobór energii elektrycznej wiąże się z uszkodzeniem instalacji w budynku. To z kolei może być przyczyną pożarów bądź porażeń prądem elektrycznym. Jest to zagrożenie nie tylko dla osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również mieszkających w sąsiedztwie.