Wiadomości

Zderzenie trzech samochodów – policjanci apelują o rozwagę na drodze

Data publikacji 17.07.2019

Policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku drogowego, który wydarzył się w Opaleniu. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący audi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się jadącym z naprzeciwka fordem. Siła uderzenia była tak duża, że ford zderzył się jeszcze z kolejnym samochodem. Do szpitala trafił kierowca forda. Funkcjonariusze apelują do kierowców o rozwagę na drodze.

Wczoraj o godzinie 12.35 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, który wydarzył się na drodze krajowej nr 90 w Opaleniu. Na miejsce zdarzenia zostali wysłani funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego tczewskiej komendy, którzy wstępnie ustalili, że 23-letni mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego jadąc audi a4  zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku fordem galaxy. Siła uderzenia była tak duża, że ford zderzył się jeszcze z mercedesem. W wyniku tego zdarzenia 66-letni kierowca forda z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne od rozbitych samochodów.

Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i zabezpieczył na miejscu ślady, które pomogą wyjaśnić śledczym okoliczności tego wypadku. Przeprowadzone alkomatem badanie kierowców wykazało, że byli trzeźwi. Teraz śledczy będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy do kierowców o rozwagę i zdrowy rozsądek. Dostosujmy prędkość do panujących warunków na drodze. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje, ale też innych osób.