Akcja „Bądź widocznym patriotą-dumny z niepodległej” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Akcja „Bądź widocznym patriotą-dumny z niepodległej”

Data publikacji 15.07.2019

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku zachęcają mieszkańców oraz turystów przebywających na terenie Pomorza do włączenia się w niecodzienną inicjatywę.

Z okazji 100. rocznicy Powołania Policji Państwowej  Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku oraz Wydział Ruchu Drogowego z KWP w Gdańsku przeprowadzi kampanię edukacyjną, której celem są działania promujące właściwe zachowania w ruchu drogowym, szczególnie w odniesieniu do pieszych.  W jej ramach funkcjonariusze ruchu drogowego będą wręczali biało-czerwone opaski odblaskowe na terenie całego województwa pomorskiego podczas kontroli, spotkań edukacyjnych oraz wydarzeń plenerowych.

 

Województwo pomorskie stanowi region bardzo atrakcyjny turystycznie przez cały rok, jednakże podczas letnich miesięcy cieszy się szczególną popularnością. Zarówno ruchu pieszych, rowerzystów, motocyklistów, jak i pojazdów ulega znacznemu wzrostowi. Z tych też względów ważne jest, abyśmy wspólnie, każdego dnia pamiętali o bezpieczeństwie na drodze.

 

Uroczysta inauguracja kampanii będzie miała miejsce podczas obchodów Święta Policji w dniu 16 lipca 2019roku na terenie Muzeum II Wojny światowej w Gdańsku.

W ramach uroczystości odbędzie się pochód paradny kompanii reprezentacyjnej garnizonu pomorskiego wraz z orkiestrą i pocztami sztandarowymi, wręczenie nominacji na wyższy stopień służbowy oraz wręczenie odznaczeń, wyróżnień i podziękowań za zasługi na rzecz Policji.