Wiadomości

Policjanci zatrzymali kierowcom prawa jazdy za spowodowanie wypadków drogowych.

Data publikacji 15.07.2019

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych, do których doszło podczas minionego weekendu na terenie powiatu tczewskiego. W tych zdarzeniach dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitali. Funkcjonariusze kierowcom, którzy spowodowali wypadki, zatrzymali prawa jazdy oraz zatrzymali trzy dowody rejestracyjne od uszkodzonych pojazdów. Mundurowi apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

W minioną sobotę (13 lipca br.) na terenie powiatu tczewskiego doszło do dwóch wypadków drogowych. Pierwsze zgłoszenie oficer dyżurny tczewskiej komendy otrzymał o godzinie 11.30. Według przekazanego policjantowi zgłoszenia do wypadku miało dojść w miejscowości Liniewko. Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 19-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego kierując toyotą yaris na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wjechał do lasu i uderzył w drzewo. 17-letnia pasażerka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do drugiego wypadku doszło po godzinie 17.00 w miejscowości Szpęgawa. Na miejsce natychmiast zostali wysłani funkcjonariusze z drogówki. Pracujący na miejscu stróże prawa ustalili, że 23-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego wyprzedzając motocyklem volkswagena, zaczął gwałtownie hamować. Motocyklista przewrócił się, a anstępnie zderzył się z nadjeżdżającą z przeciwka hondą accord. W trakcie policyjnych ustaleń okazało, że kierujący jednośladem nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklami. Dodatkowo okazało się, że motocykl nie miał aktualnych badań technicznych oraz nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC. W wyniku tego wypadku 23-latek lotniczym pogotowiem ratunkowym trafił do szpitala. W związku z zaistniałą sytuacją jednoślad trafił na policyjny parking.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu wypadków zabezpieczyli miejsca dwóch wypadków, wykonali oględziny miejsc zdarzeń, zrobili zdjęcia oraz sporządzili szkice sytuacyjne. Wykonane na miejscu policyjne czynności pozwolą wyjaśnić bliższe okoliczności tych zdarzeń. Z uwagi na uszkodzenia powypadkowe pojazdów uczestniczących w zdarzeniach drogowym funkcjonariusze zatrzymali trzy dowody rejestracyjne.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o rozwagę na drodze. Osoba kierująca samochodem, która spowoduje wypadek i nie ma uprawnień do kierowania, poza konsekwencjami prawnymi może liczyć się z poniesieniem kosztów za naprawę samochodu poszkodowanego.

  • Policjant robi oględziny
  • Policjant robi oględziny
  • Policjant robi oględziny