14 zarzutów za kradzieże w sklepach oraz kradzież auta - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

14 zarzutów za kradzieże w sklepach oraz kradzież auta

Data publikacji 15.07.2019

Dzięki pracy gdańskich policjantów z komisariatu na Śródmieściu odpowiedzialności karnej nie uniknie 37-latek. Mężczyzna podejrzany jest m.in. o kradzież samochodu, rowerów oraz kradzieże ze sklepów m.in. biżuterii, zegarków, perfum, słodyczy oraz wyrobów tytoniowych. 37-latek został zatrzymany na podstawie materiałów zgromadzonych przez kryminalnych. Za popełnione przestępstwa mężczyzna usłyszał 14 zarzutów, a sąd zastosował wobec niego dozór Policji.

Kryminalni z komisariatu II w Gdańsku zajmowali się wyjaśnieniem spraw kradzieży ze sklepów, kradzieży rowerów oraz samochodu, do których dochodziło od lutego tego roku w rejonie Śródmieścia. Ze sklepów spożywczych, jubilerskich oraz drogerii, sprawca kradł perfumy, biżuterię, zegarki, słodycze oraz wyroby tytoniowe. Właściciele sklepów straty oszacowali na blisko 20 tys. zł. Policjanci podejrzewali również, że ten sam sprawca ukradł samochód o wartości 90 tys. zł.

Policjanci sprawdzali każdy sygnał i informację, która mogła doprowadzić ich do sprawcy. Analizowali zapisy z kamer monitoringu, ustalali i przesłuchiwali świadków i pokrzywdzonych. Policjanci na podstawie zebranych materiałów oraz dobremu rozpoznaniu wśród osób, które mogły dopuścić się tych przestępstw, ustalili tożsamość sprawcy. 

W miniony piątek policjanci ze Śródmieścia na jednej z ulic Gdańska zatrzymali 37-letniego mężczyznę. 37-latek został doprowadzony do prokuratury. Mężczyzna usłyszał 14 zarzutów dotyczących kradzieży w sklepach, kradzieży samochodu oraz usiłowania kradzieży roweru. Wszystkich tych przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy, dlatego grozi mu 7,5 roku pozbawienia wolności. 

Policjanci i prokurator wnioskowali o areszt dla 37- latka. Sąd zastosował wobec niego policyjny dozór.