Trzymiesięczny areszt dla złodzieja rowerów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Trzymiesięczny areszt dla złodzieja rowerów

Data publikacji 15.07.2019

Policjanci prewencji zatrzymali 32-letniego recydywistę podejrzanego o kradzież dwóch rowerów na terenie Sopotu. W chwili zatrzymania mężczyzna przy sobie miał także narkotyki i rower, który wcześniej został skradziony w Gdańsku. Sprawca usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa, a sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

W miniony czwartek w godzinach nocnych zastępca dyżurnego sopockiej komendy obserwując zapisy kamer monitoringu miejskiego zwrócił uwagę na mężczyznę z plecakiem, który zaczepiał taksówkarzy i pokazywał im rower, jaki miał przy sobie. Wyglądało to tak jakby oferował im go na sprzedaż. Dyżurny podejrzewając, że ma do czynienia ze złodziejem rowerów, natychmiast skierował na miejsce patrol policjantów. Przypuszczenia jego potwierdziły się. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna z rowerem to 32-letni recydywista bez stałego miejsca pobytu, który jest poszukiwany przez policjantów w związku z kradzieżą dwóch innych rowerów na terenie Sopotu. Do zdarzeń doszło w maju i czerwcu br., a poszkodowani wycenili łącznie straty na kilka tysięcy złotych.

W trakcie przeszukania mężczyzny mundurowi znaleźli też amfetaminę i przekazali ją biegłemu do dalszych badań. Ponadto w plecaku mężczyzny policjanci znaleźli różne narzędzia, m.in. nożyce do cięcia metalu, kombinerki, śrubokręty i klucze patentowe. Znajdował się tam także pistolet na kulki. Wszystko to zostało zabezpieczone przez policjantów. Funkcjonariusze zabezpieczyli też rower, który 32-latek miał przy sobie i w wyniku dalszych działań ustalili, że wcześniej został on skradziony na terenie Gdańska.

 

Na chwilę obecną sprawca usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży dwóch rowerów na terenie Sopotu i zarzut posiadania kilkunastu porcji amfetaminy. Mężczyzna został też doprowadzony do prokuratury na dalsze czynności procesowe, a później trafił przed oblicze sądu. Sąd na wniosek śledczych zastosował wobec zatrzymaniu areszt tymczasowy na trzy miesiące. Sprawa jest rozwojowa.

32-latek w przeszłości był karany za przestępstwo przeciwko mieniu i odbywał karę pozbawienia wolności, dlatego za przestępstwa kradzieży odpowie w warunkach recydywy. Za kradzież w recydywie grozi do nawet 7,5 roku pozbawienia wolności. Przestępstwo posiadania narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Policjanta robi oględziny roweru