Wojewódzkie obchody święta policji - zaproszenie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Wojewódzkie obchody święta policji - zaproszenie

Data publikacji 15.07.2019

W najbliższy wtorek prawie 6 tysięczny garnizon pomorski obchodzić będzie swoje święto połączone z obchodami 100-lecia powstania Policji Państwowej. 16 lipca, w Gdańsku w Muzeum II Wojny Światowej odbędzie się uroczystość wręczenia nominacji na wyższe stopnie służbowe, odznaczeń państwowych, resortowych i wyróżnień dla policjantów i pracowników cywilnych.

16 lipca br. Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku organizuje uroczyste obchody Święta Policji połączone z obchodami 100-lecia powstania Policji Państwowej, które rozpoczną się o godz. 9.00 mszą św. w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. W mszy św. zgodnie z ceremoniałem policyjnym udział wezmą pomorscy funkcjonariusze. Następnie funkcjonariusze i pracownicy cywilni Policji wyznaczeni do wyróżnień przemaszerują z Kościoła na plac przy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Podczas ceremonii, która rozpocznie się o godz. 12.00, wręczone zostaną awanse w stopniach służbowych oraz wyróżnienia w postaci odznaczeń państwowych i resortowych. Następnie kolejne odznaczenia i wyróżnienia wręczone zostaną w sali konferencyjnej muzeum gdzie przewidziana jest także część artystyczna obchodów – m.in. koncert Cappelli Gedanensis.

Obchody honorowym patronatem objęła Pani Elżbieta Witek – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Na uroczystość zaproszeni zostali przedstawiciele władz samorządowych oraz współpracujących służb i instytucji. Akademii przewodniczył będzie Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk. Gospodarzem ceremonii będzie Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Jarosław Rzymkowski.