Policjanci zatrzymali parę złodziei - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zatrzymali parę złodziei

Data publikacji 12.07.2019

Kryminalni z chojnickiej komendy, pracując nad sprawą szeregu kradzieży z terenu dwóch firm handlowych oraz prywatnej posesji na terenie gminy Konarzyny, ustalili i zatrzymali sprawców tych przestępstw. Zatrzymani to, 32-letni mężczyzna i 33-letnia kobieta, mieszkańcy gm. Czersk. Oboje usłyszeli już zarzuty kradzieży, za co grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Kryminalni z Chojnic pracując nad sprawami kradzieży, ustalili i zatrzymali 32-letniego mężczyznę oraz 33-letnią kobietę, którzy od grudnia zeszłego roku na terenie gminy Konarzyny z firm handlowych oraz prywatnej posesji ukradli różnego rodzaju narzędzia m.in. wiertarkę, szlifierkę, tarczówkę do cięcia, różnego rodzaju elementy miedziane i mosiężne oraz inne przedmioty o łącznej wartości około 10 tysięcy złotych.

Zatrzymani to mieszkańcy gminy Czersk, którzy wspólnie dokonywali tego procederu. Policjanci w toku prowadzonych czynności ustalili, że para wspólnie działała i sprzedawała kradzione mienie na złomie oraz zastawiała w lombardzie. Mundurowi odzyskali część skradzionych przedmiotów. Przestępcy usłyszeli już zarzuty kradzieży. Grozi im za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  • zatrzymany z policjantem