Ukradli elementy do budowy statków o wartości ponad 190 tys. zł. - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Ukradli elementy do budowy statków o wartości ponad 190 tys. zł.

Data publikacji 11.07.2019

Kryminalni z gdańskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież stalowych trójników o wartości ponad 190 tys. zł. Ukradzione elementy były częściami statku. Zatrzymani mieszkańcy Gdańska usłyszeli zarzuty kradzieży. Stalowe trójniki, które podejrzani spieniężyli w skupie złomu, zostały częściowo odzyskane. Za kradzież grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Gdańska pracowali nad sprawą kradzieży stalowych trójników, które były wykorzystywane do remontów i budowy statków. Wartość skradzionych metalowych elementów to ponad 190 tys. zł.
Policjanci na podstawie zabezpieczonych śladów, analizy nagrań z kamer monitoringu, rozmów z osobami, które mogły mieć wiedzę na temat tego zdarzenia, ustalili tożsamość sprawców tego przestępstwa. Kryminalni z gdańskiej komendy zatrzymali ich w miniony wtorek i doprowadzili do policyjnego aresztu.
Dzięki pracy śledczych z komisariatu w Nowym Porcie mężczyźni w wieku 35 i 41 lat usłyszeli zarzut kradzieży. Stalowe elementy, które podejrzani spieniężyli w skupie złomu, zostały częściowo odzyskane.

 

Za kradzież grozi 5 lat pozbawienia wolności.