Wiadomości

Policjanci spotkali się z uczestnikami kolonii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Data publikacji 11.07.2019

Wejherowscy policjanci spotkali się z kolonistami na przystani wodnej w Nadolu w ramach akcji informacyjno - edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą i bezpiecznych zachowaniach na drodze.

Funkcjonariusze z Wejherowa i Gniewina w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” zorganizowali spotkanie, dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dla ponad 50-ciu kolonistów z woj. małopolskiego wypoczywających na przystani wodnej w Nadolu. Podczas spotkania policjanci instruowali uczestników spotkania jak zachowywać się nad wodą, zwracali uwagę aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu i znaków ustawionych na plażach.<br><br>

Koloniści dowiedzieli się także, jak zachować bezpieczeństwo w ruchu drogowym będąc pieszym uczestnikiem ruchu drogowego oraz rowerzystą. Funkcjonariusze rozdając odblaskowe zawieszki zwracali uwagę na konieczność ich noszenia zwłaszcza przez pieszych poruszających się w obrębach dróg po zmierzchu.<br><br>

Duże zainteresowanie wzbudziła możliwość poznania przewodników psów służbowych oraz ich owczarków, a policjanci przeprowadzili dla uczestników spotkania pokaz umiejętności swoich czworonogów.

Wszystkie dzieci chętnie brały udział w spotkaniu, zadawały pytania i uczestniczyły w dyskusjach o bezpiecznych zachowaniach. Na koniec spotkania koloniści otrzymali od policjantów ulotki oraz odblaskowe koniczynki.