SPOTKANIE Z UCZESTNIKAMI OBOZU - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

SPOTKANIE Z UCZESTNIKAMI OBOZU

Data publikacji 10.07.2019

W poniedziałek policjanci z Tczewa byli gośćmi na obozie szkoleniowym młodzieży w miejscowości Tleń. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz "Narkotyki i dopalacze zabijają" rozmawiali z wypoczywającymi w ośrodku dziećmi o bezpiecznym spędzaniu wakacji.

W poniedziałek policjanci z Tczewa byli gośćmi w Stanicy Wodnej w Tleniu, gdzie odbywa się obóz szkoleniowy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W ramach akcji profilaktycznych „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz "Narkotyki i dopalacze zabijają" policjanci  rozmawiali z wypoczywającymi w ośrodku dziećmi o bezpiecznym spędzaniu wakacji i bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą. Funkcjonariusze przypomnieli o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania podczas kąpieli w jeziorze, spacerów po lesie oraz o zachowaniu ostrożności podczas poruszania się po drogach. Mundurowi przypomnieli młodzieży, jakie zagrożenia związane są z zażywaniem narkotyków oraz poruszyli tematykę konsekwencji prawnych. Policjanci umożliwili także dzieciom podczas prowadzonego treningu poznanie podstaw z zakresu samoobrony oraz specyfiki pracy Policji.

Na zakończenie spotkania uczestnicy obozu otrzymali od mundurowych drobne upominki. Organizatorów kolonii letnich i obozów, którzy chcą spotkać się z naszymi funkcjonariuszami lub odwiedzić Komendę Powiatową Policji w Tczewie prosimy o kontakt z asp. Anną Kinder-tel. 58 530 81 41.