Wiadomości

Płaciła znalezioną kartą kredytową. Została zatrzymana przez policjantów

Data publikacji 10.07.2019

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali 45 - latkę, która włamała się na konto bankowe, dokonując transakcji płatniczych przy wykorzystaniu znalezionej karty kredytowej. Teraz zatrzymana kobieta musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Za czyn, którego się dopuściła kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Pruszcza Gdańskiego pracowali nad odzyskaniem utraconej karty kredytowej, którą posługiwała się 45-letnia mieszkanka powiatu gdańskiego. Kobieta tłumaczyła się mundurowym, że ją znalazła. Utraconą kartą kredytową zdążyła zapłacić 5 raz za zakupy i 2 razy usiłowała. Została zatrzymana przez policjantów przy, kolejnej próbie posłużenia się kartą. Teraz o losie 45-latki zadecyduje sąd. Za włamanie się na konto bankowe, dokonując transakcji płatniczych przy wykorzystaniu znalezionej karty kredytowej grozi kara do 10 – lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, o obowiązku oddawania znalezionych przedmiotów, dokumentów, rzeczy wartościowych do urzędów, biur rzeczy znalezionych lub najbliższych jednostek policji. Zachowanie ich dla siebie, może wywołać poważne konsekwencje prawne.