Jechał 111km/h w terenie zabudowanym - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Jechał 111km/h w terenie zabudowanym

Data publikacji 10.07.2019

Przez trzy miesiące nie będzie mógł prowadzić samochodu zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej 30-latek, który w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, prowadził auto z prędkością 111 km/h. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy i ukarali go mandatem.

Wczoraj ( 9 lipca br.) około godziny 21.00 policjanci z puckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 30 – letniego kierującego, który w terenie zabudowanym w jednej z miejscowości gminy Puck, kierował fordem z prędkością 111 km/h. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km/h. Funkcjonariusze ukarali go za to mandatem. Zgodnie z obowiązującymi od maja 2015 roku przepisami, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym, 30-letni mieszkaniec Władysławowa pozbawiony będzie uprawnień do kierowania samochodem przez najbliższe trzy miesiące.

Przypominamy, że nadmierna prędkość może skutkować nie tylko odebraniem prawa jazdy, ale jest też jedną z najczęściej powtarzających się przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.