Wiadomości

Wizyta prezesa Rady Ministrów na wakacyjnym festynie bezpieczeństwa w Kielnie

Data publikacji 08.07.2019

W niedzielę w Kielnie odbył się wakacyjny festyn bezpieczeństwa połączony z dniem otwartym budowanej hali basenowej. W uroczystości uczestniczył premier Polski Mateusz Morawiecki. Policjanci obecni na pikniku dbali o bezpieczeństwo uczestników imprezy oraz prezentowali radiowozy i sprzęt policyjny. W trakcie spotkań stróże prawa przypominali dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania na drodze i poza nią, a także nie zabrakło wskazówek dotyczących bezpiecznego wypoczynku podczas trwających wakacji.

Wczoraj w godzinach popołudniowych na boisku przy Szkole Podstawowej w Kielnie odbył się wakacyjny piknik bezpieczeństwa połączony z dniem otwartym budowanej hali basenowej. W spotkaniu uczestniczył prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Policjanci z wejherowskiej komendy oraz z komisariatu w Szemudzie dbali o bezpieczeństwo mieszkańców i uczestników festynu, a także prezentowali radiowozy i sprzęt policyjny.

Mundurowi przypominali dzieciom o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas trwających wakacji. Dla dzieci przygotowanych zostało wiele atrakcji. Pośród dmuchanych zjeżdżalni, różnych konkursów, dzieci również miały okazję bliżej zapoznać się z policjantami. Funkcjonariusze zaprezentowali najmłodszym radiowozy policyjne, dzieci mogły zapoznać się również ze sprzętem służbowym wykorzystywanym przez policję, by przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant na służbie. Policjanci mówili dzieciom również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a także przekazywali informację o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas trwających wakacji, przy tej okazji wręczali ulotki i naklejki akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz rozdawali odblaski.

  • Premier z policjantami
  • Policjanci na festynie
  • Policjanci na festynie
  • Policjanci na festynie