Zderzenie dwóch samochodów – 4 osoby trafiły do szpitala - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zderzenie dwóch samochodów – 4 osoby trafiły do szpitala

Data publikacji 05.07.2019

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Swarożyn. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 61-letni kierowca volkswagena nie ustępując pierwszeństwa przejazdu, zderzył się z drugim volkswagenem golfem. W wyniku tego zdarzenia 4 osoby trafiły do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcy wypadku prawo jazdy oraz zatrzymali 2 dowody rejestracyjne od samochodów uczestniczących w wypadku. Obecnie mundurowi wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj przed godziną 18.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Swarożyn. W to miejsce natychmiast zostali wysłani funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego, którzy wstępnie ustalili, że 61-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego na skręcając na skrzyżowaniu volkswagenem golfem typu kombi, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą krajową nr 22 drugiemu volkswagenowi. W wyniku tego zdarzenia 24-letnia kierująca volkswagena oraz 3 pasażerów z tego samochodów trafili z obrażeniami ciała do szpitala.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy samochodów uczestniczący w zdarzeniu drogowym byli trzeźwi. Stróże prawa wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyki sfotografował miejsce zdarzenia oraz wykonał szkic sytuacyjny. Ujawnione i zabezpieczone na miejscu ślady pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego wypadku. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jady kierującemu volkswagenem oraz zatrzymali 2 dowody rejestracyjne.

Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności całego zdarzenia i jednocześnie apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym uwarunkowane jest wieloma okolicznościami, ale w dużej mierze zależy od samych uczestników. Przestrzegajmy więc elementarnych zasad bezpieczeństwa na drodze.

  • Samochód z miejsca wypadku