Zatrzymany 30 latek, który włamał się do biura i ukradł pieniądze - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymany 30 latek, który włamał się do biura i ukradł pieniądze

Data publikacji 04.07.2019

Dzięki pracy policjantów z Osowej odpowiedzialności karnej nie uniknie 30-letni mężczyzna, który na początku czerwca włamał się do biura, z którego ukradł kasetkę z pieniędzmi. Ponadto policjanci podczas interwencji znaleźli w jego samochodzie narkotyki, a policjanci z Sopotu poszukiwali go w związku z kradzieżami rowerów. Mężczyzna usłyszał zarzuty, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za kradzież z włamaniem grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Osowej pracowali nad sprawą kradzieży z włamaniem do biura, z którego złodziej ukradł kasetkę z pieniędzmi. Policjanci na podstawie zabezpieczonych śladów na miejscu przestępstwa, sprawdzeniu zapisów z kamer monitoringu oraz dobremu rozpoznaniu wśród osób, które mogły dokonać tego przestępstwa, ustalili tożsamość sprawcy tego włamania.

 Kilka dni temu kryminalni z Osowej w jednej z miejscowości na terenie powiatu gdańskiego zatrzymali podejrzanego 30-latka. Policjanci podjęli wobec niego interwencję, gdy siedział w zaparkowanym samochodzie. Policjanci oprócz przeszukania mężczyzny sprawdzili, co znajduje się w jego aucie. W wyniku kontroli, kryminalni w podłokietniku zabezpieczyli amfetaminę. Ponadto po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie danych ustalono, że poszukują go również policjanci z Sopotu do sprawy ukradzionych rowerów.

 Mężczyzna trafił do policyjnej celi, następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Jeśli analiza chemiczna potwierdzi, że znaleziony biały proszek to amfetamina dodatkowo mężczyzna usłyszy zarzut posiadania narkotyków. Za kradzież z włamaniem grozi 10 lat pozbawienia wolności, za posiadanie środków odurzających 3 lata.

Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów zawnioskował do prokuratora o możliwość dobrowolnego poddania się karze.

  • policjanci z zatrzymanym