Wiadomości

Areszt dla sprawcy, który kostką brukową rzucił w głowę ochroniarza

Data publikacji 04.07.2019

Policjanci zatrzymali 34-letniego sprawcę, który rzucił w ochroniarza kostką brukową trafiając go w głowę. Sprawca został ujęty po pościgu przez ochroniarzy i przekazany mundurowym. Na podstawie zebranych dowodów 34-letni mieszkaniec Sopotu usłyszał zarzut, a wczoraj sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na 3 miesiące.

W niedzielę nad ranem policjanci za pośrednictwem numeru alarmowego 112 otrzymali zgłoszenie, że przy jednym z klubów mężczyzna rzucił cegłówką w ochroniarza i został ujęty. Dyżurny pilnie skierował na miejsce policjantów. Tam funkcjonariusze zatrzymali 34-letniego mężczyznę, którego po pościgu ujęli pracownicy ochrony. Wyjaśniając okoliczności zdarzenia mundurowi ustalili, że pijany sprawca został wyproszony z lokalu przez pracowników ochrony. Jednak po chwili wrócił przed klub i rzucił w jednego z ochroniarzy kostką brukową ważącą ok. 3,5 kg i trafił go w głowę. W wyniku zdarzenia 27-letni ochroniarz doznał obrażeń głowy i został przewieziony do szpitala. W trakcie interwencji 34-letni mężczyzna był agresywny, policjanci wyczuli też od niego silną woń alkoholu. Ponadto z uwagi na stan nietrzeźwości kontakt z nim był utrudniony oraz miał problem z chodzeniem. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma on 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawca, po tym jak wytrzeźwiał, na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut, iż działając z zamiarem ewentualnym spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu rzucił w ochroniarza kostką brukową, trafił go w głowę i spowodował u niego obrażenia głowy. Śledczy ustalili też, że 34-latek był już wcześniej karany za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu, odbywał karę pozbawienia wolności i teraz dopuścił się przestępstwa będąc na zwolnieniu warunkowym. 

 

Podejrzanego przesłuchał prokurator i skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Wczoraj sąd przychylił się do tego wniosku i sprawca najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.  Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

  • zatrzymany z policjantem