Pościg za kierowcą pod wpływem narkotyków - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Pościg za kierowcą pod wpływem narkotyków

Data publikacji 04.07.2019

Dziś w nocy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 40-latka z powiatu gdańskiego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków. W jego aucie funkcjonariusze znaleźli też woreczek strunowy z białym proszkiem – najprawdopodobniej amfetaminą, który został zabezpieczony do badań. Za popełnione przestępstwa 40 latkowi grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Dziś w nocy policjanci ruchu drogowego patrolowali ulicę Trakt Świętego Wojciecha. W pewnym momencie zauważyli kierowcę opla, który gwałtownie skręcił w ulicę Niegowską. Policjanci postanowił zatrzymać tego kierowcę do kontroli drogowej. Funkcjonariusze za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali kierowcy polecenie zatrzymania pojazdu. Ten widząc radiowóz, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg, kierowca nie reagował na dawane przez policjantów sygnały. Po kilku minutach kierowca opla zjechał autem do rowu z wodą, unieruchamiając swój pojazd.

W trakcie interwencji funkcjonariusze ustalili, że za kierownicą opla siedzi 40-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego, który nie ma uprawnień do kierowania. Policjanci zwrócili uwagę na wygląd i zachowanie mężczyzny. Jego źrenice nie reagowały na światło, nie było z nim też żadnego kontaktu słownego. Funkcjonariusze natychmiast wezwali pogotowie. Przeszukali też samochód mężczyzny i w plecaku znaleźli woreczek strunowy z białym proszkiem – najprawdopodobniej amfetaminą, który został zabezpieczony do dalszych badań.

Zatrzymany mężczyzna trafił do szpitala, gdzie została pobrana od niego krew do badań na zawartość alkoholu i narkotyków. Za popełnione przestępstwo niezatrzymania się do kontroli grozi 5 lat pozbawienia wolności, za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków do dwóch lat, natomiast za posiadanie środków odurzających grożą 3 lata pozbawienia wolności.

  • samochód w krzakach