Policjanci kontrolują miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci kontrolują miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży

Data publikacji 04.07.2019

Trwają wakacje. To czas, kiedy policjanci w szczególny sposób troszczą się o najmłodszych i robią wszystko, aby zapewnić im bezpieczny wypoczynek - na obozach, koloniach lub w miejscu ich zamieszkania. W ramach akcji profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” sopoccy funkcjonariusze kontrolują miejsca wypoczynku i rozmawiają z dziećmi oraz młodzieżą o tym, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą i podczas wakacji.

Trwają wakacje. To czas, kiedy policjanci w szczególny sposób troszczą się o najmłodszych i robią wszystko, aby zapewnić im bezpieczny wypoczynek - na obozach, koloniach lub w miejscu ich zamieszkania. W ostatnich dniach funkcjonariusze wspólnie z Sanepidem odwiedzili przedszkola i placówki, w których przebywają uczestnicy półkolonii dla dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze spotkali się też w komendzie miejskiej z uczestnikami półkolonii „Lato z Jajem”. Spotkania z dziećmi i młodzieżą to już tradycja, która narodziła się dzięki ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Oprócz kontroli miejsc wypoczynku pod kątem sanitarnym funkcjonariusze organizują też pogadanki dla dzieci. Podczas tych rozmów przypominają najmłodszym jak bezpiecznie spędzać wakacje nad wodą, w lesie czy w domu. Omawiając podstawowe zasady bezpieczeństwa na obszarach wodnych i przywodnych, policjanci uczulają młodych ludzi m.in. na:

· pływanie tylko w miejscach wyznaczonych i strzeżonych przez ratowników, · unikania wchodzenia do wody oznaczonej zakazami kąpieli, · wchodzenia do wód nieznanych gdzie mogą występować zdradliwe prądy wodne, · samotnych kąpieli z dala od brzegu i nadzoru osób dorosłych.

Podczas spotkań policjanci opowiadają również, co należy zrobić, kiedy spotyka nas nieprzewidziana i trudna sytuacja oraz jak zachowywać się w kontaktach z osobami obcymi. Mundurowi mówią też dzieciom o zasadach funkcjonowania numerów alarmowych. W ramach stworzonego w komendzie miejskiej programu „Bezpieczeństwo pieszego cieszy każdego” opowiadają również o zasadach w ruchu drogowym, których należy przestrzegać będąc pieszym, rowerzystą lub pasażerem pojazdu. Policjanci wręczają też ulotki prewencyjne przypominające o zasadach bezpieczeństwa nad wodą. Dodatkowo uczestnicy półkolonii „Lato z Jajem”, którzy odwiedzili sopockich policjantów, mogli z bliska zobaczyć sprzęt i pomieszczenia służbowe oraz porozmawiać z funkcjonariuszami na nurtujące ich pytania.

W trakcie wakacji sopoccy policjanci w dalszym ciągu będą kontrolować miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Odwiedzą również miejsca organizowanych turnusów i kolonii dla dzieci. Życzymy udanych wakacji i mamy nadzieję, że będą one dla Wszystkich nie tylko przyjemne, ale zwłaszcza bezpieczne.

  • policjantka z dziećmi