Wiadomości

Prezydent Sopotu podziękował aspirantowi Rafałowi Dąbrowskiemu za odwagę i bohaterstwo

Data publikacji 04.07.2019

Wczoraj prezydent Sopotu Jacek Karnowski w obecności przedstawicieli służb mundurowych i sopockiego WOPR podziękował aspirantowi Rafałowi Dąbrowskiemu za odwagę i bohaterstwo. Rafał w miniony weekend wspólnie z innymi osobami na plaży w Sobieszewie uratował z wody dzieci oraz dorosłe osoby. Prezydent podkreślił, że dzięki takim osobom jak Rafał, w Sopocie ludzie mogą czuć się bezpiecznie.

Wczoraj w Urzędzie Miasta Sopotu Prezydent Sopotu Jacek Karnowski w obecności przedstawicieli służb mundurowych, sopockiego WOPR oraz mediów podziękował policjantowi sopockiej komendy aspirantowi Rafałowi Dąbrowskiemu za odwagę i bohaterstwo oraz wspólnie z innymi uratowanie z wody osób potrzebujących pomocy. Prezydent Karnowski podkreślił, że Rafał wzywając ratowników i wskakując do wody z dmuchanym kołem zapobiegł ogromnej tragedii. To policjant, który nie zawaha się przyjść z pomocą potrzebującemu i dzięki takim osobom jak on ludzie w Sopocie mogą czuć się bezpiecznie. Podczas spotkania prezydent Sopotu wręczył Rafałowi list gratulacyjny, zestaw gadżetów oraz nagrodę pieniężną.

Informacji o asp. Rafale Dąbrowskim, o tym jak długo jest w służbie, jakie obowiązki wykonuje jako dzielnicowy i jakim jest człowiekiem udzielił mediom też I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Sopocie podinsp. Michał Biedrawa.

Aspirant Rafał Dąbrowski 17 lat temu wstąpił w szeregi Policji. Na co dzień pełni służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Sopocie, gdzie jest dzielnicowym. Sam ma dzieci i widząc, że inne potrzebują pomocy natychmiast ruszył im z pomocą. Jego bohaterski czyn jest godzien podziwu i naśladowania.

  • policjanci i prezydent Sopotu przy stole
  • policjanci i prezydent Sopotu przy stole