Wiadomości

32-latek odpowie za kradzież samochodu i jazdę pod wpływem narkotyków

Data publikacji 03.07.2019

Policjanci z Gdyni zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzewanego o kradzież samochodu. Kradzież pojazdu została zgłoszona dzień wcześniej. Zatrzymany dziś usłyszy zarzut kradzieży samochodu, za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ostatni poniedziałek do gdyńskiej komendy stawił się właściciel osobowej skody, który złożył zawiadomienie o jej kradzieży. Do przestępstwa doszło w rejonie podległym komisariatowi w Gdyni Witominie, najprawdopodobniej w nocy z niedzieli na poniedziałek.

 

Nad sprawą pracowali kryminalni i śledczy z komisariatu w Gdyni Witominie i kryminalni z komendy miejskiej. Ci ostatni dzięki zebranym informacjom wytypowali mężczyznę, którego podejrzewali o popełnianie tego przestępstwa. Do samego zatrzymania doszło wczoraj (02.07.2019) na jednej z ulic Gdyni Redłowa, kiedy skradzionym samochodem poruszał się wcześniej podejrzewany przez mundurowych 32-latek.

 

Mężczyzna został zatrzymany i dodatkowo przebadany na zawartość środków odurzających w organizmie. Wynik tego badania był pozytywny. Celem dokładnego sprawdzenia jakie środki mógł zażywać, została pobrana od niego krew do dalszych badań. Zatrzymany 32-letni mieszkaniec Gdyni dziś usłyszy zarzuty kradzieży samochodu z wcześniejszym włamaniem się do niego, za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Odzyskany samochód wrócił do prawowitego właściciela. Po uzyskaniu szczegółowych wyników badania krwi 32-latek może usłyszeć kolejne zarzuty.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego
  • Policjant prowadzi zatrzymanego