Policjanci kontrolują miejsca wypoczynku - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci kontrolują miejsca wypoczynku

Data publikacji 03.07.2019

Kwidzyńscy policjanci wspólnie z innymi służbami kontrolują kąpieliska, plaże oraz miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Sprawdzane są w szczególności tzw. „dzikie kąpieliska” oraz miejsca, gdzie obowiązuje całkowity zakaz kąpieli. Jest to jedno z zadań prewencyjnych prowadzonych w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo ...nad wodą”.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” systematycznie odwiedzają miejsca zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz kąpieliska. Wczoraj policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej i Straży Pożarnej odwiedzili dzieci wypoczywające na koloniach w Orkuszu oraz kąpieliska strzeżone i niestrzeżone w gminie Prabuty i gminie Kwidzyn. Podczas spotkań policjanci i funkcjonariusze innych służb instruowali uczestników wypoczynku jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą i w lesie, szczególnie w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak burze, nawałnice. Zwracali uwagę, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu oraz znaków ustawionych przy wodzie.

Policjanci podczas kontroli w szczególności sprawdzają czy dzieci bezpiecznie wypoczywają pod nadzorem osób dorosłych, przestrzegają przed nieodpowiednimi zachowaniami na plażach i kąpieliskach. Funkcjonariusze przestrzegali również, że kąpiel i korzystanie ze sprzętów wodnych po alkoholu jest zabroniona oraz przed tym, że zbiorniki wodne nie posiadające żadnego zabezpieczenia i oznakowania, mogą być bardzo niebezpieczne, a kąpiel w takich miejscach stanowi poważne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. Tego rodzaju działania będą kontynuowane do końca wakacji.

  • Policjantka rozmawia z młodzieżą