Odprawa służbowa z policjantami sezonowym - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Odprawa służbowa z policjantami sezonowym

Data publikacji 02.07.2019

Od dziś nad bezpieczeństwem turystów oraz mieszkańców powiatu nowodworskiego czuwa większa ilość mundurowych. Przez dwa najbliższe miesiące policyjne siły nadmorskich posterunków powiatu nowodworskiego wspierać będzie łącznie 26 funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, Wydziału Konwojowo - Ochronnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Sezon letni to czas wytężonej pracy mundurowych. W ślad za szukającymi relaksu wczasowiczami pojawiają się liczący na łatwy łup przestępcy. Przez najbliższe dwa miesiące policjantów z powiatu nowodworskiego wesprą policjanci sezonowi. Wczoraj (01.07.2018r.) Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Gdańskim insp. Tomasz Pawlak wspólnie z Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Gdańskim mł. insp. Grażyną Szulewską – Stahn przywitali 26 funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, z Wydziału Konwojowo – Ochronnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Głównym celem odprawy było zapoznanie funkcjonariuszy z zadaniami oraz ze specyfiką służby na terenie turystycznych miejscowości jak również zapoznanie z kadrą kierowniczą komendy. Dodatkowe siły policyjne z pewnością wpłyną na wzrost poczucia bezpieczeństwa w nadmorskich gminach.

  • Policjanci w trakcie odprawy do sezonu letniego
  • Policjanci w trakcie odprawy do sezonu letniego