Wypadek drogowy – fiatem staranował ciągnik rolniczy z przyczepą - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Wypadek drogowy – fiatem staranował ciągnik rolniczy z przyczepą

Data publikacji 02.07.2019

Wczoraj policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Subkowy. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 30-letni kierujący fiatem ducato wjechał w poruszający się przed nim ciągnik rolniczy z przyczepą. W wyniku tego zdarzenia 2 kierowców trafiło do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne za uszkodzenia powypadkowe. Policjanci apelują o rozwagę na drodze.

Wczoraj (1 lipca br.) o godzinie 10.30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Subkowy. Według zgłoszenia wynikało, że doszło do zderzenia samochodu dostawczego z ciągnikiem rolniczym. Natychmiast na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze oraz służby ratownicze. Pracujący na miejscu policjanci z wydziału ruchu drogowego zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Badanie alkomatem wykazało, że osoby kierujące pojazdami uczestniczącymi w zdarzeniu drogowym były trzeźwe. Według wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 30-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego kierujący dostawczym fiatem najechał na tył poruszającego się w tym samym kierunku ciągnika rolniczego ursus z przyczepą. Siła uderzenia była tak duża, że ciągnik przewrócił się na bok, a przyczepa wpadła do przydrożnego rowu. W wyniku tego zdarzenia 44-letni kierowca ciągnika oraz kierowca fiata trafili z obrażeniami ciała do tczewskiego szpitala.

Funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne od pojazdów uczestniczących w zdarzeniu z uwagi na uszkodzenia powypadkowe. Aktualnie śledczy ustalają szczegóły wypadku. Policjanci apelują o rozwagę na drodze oraz stosowanie się do przepisów.

  • Policjant pracuje na miejscu wypadku drogowego
  • Policjant pracuje na miejscu wypadku drogowego