Wiadomości

12-letni uciekinierzy uruchomili osobowe audi, którym chcieli wrócić do Niemiec

Data publikacji 02.07.2019

W ubiegłym tygodniu puccy policjanci zatrzymali dwóch 12-latków z Niemiec, którzy przebywali na turnusie terapii wychowawczej w Helu. Nastolatkowie ukradli rowery, którymi z Półwyspu Helskiego przyjechali do Pucka, a następnie na jednym z placów uruchomili zaparkowane audi i chcieli nim wrócić do domu. Nieletni sprawcy po rozpytaniu przez funkcjonariuszy na okoliczność zajścia zostali przekazani opiekunowi. O sprawie zostanie poinformowana Ambasada Niemiecka.

W minionym tygodniu (28 czerwca br.) do Komisariatu Policji w Juracie przyszedł mężczyzna, który zgłosił zaginięcie dwóch 12-latków z Niemiec, którzy przyjechali na Hel na turnus terapeutyczny. Dyżurny natychmiast poinformował o zdarzeniu wszystkie patrole, które zaczęły szukać chłopców. Kilka godzin później dyżurnemu z puckiej komendy zgłoszono interwencję na placu jednej z firm na terenie Pucka. Ze zgłoszenia wynikało, iż dwóch chłopców próbowało wyjechać z placu zaparkowanym tam osobowym audi. Na miejsce skierowano policjantów, którzy ustalili, iż są to dwaj 12-latkowie z Niemiec obecnie poszukiwani przez funkcjonariuszy. Chłopcy zostali przewiezieni do puckiej komendy.

Podczas rozmowy z policjantem z Niemiec, który obecnie odbywa staż w puckiej komendzie 12- latkowie przyznali się, że ukradli dwa rowery z Półwyspu Helskiego i przyjechali ścieżką rowerową do Pucka. Na placu jednej z firm w Pucku próbowali uruchomić pojazdy oraz przeszukiwali ich wnętrza, aby znaleźć papierosy czy pieniądze. 12-latkowie uruchomili również znajdującą się na tym placu koparkę, którą uszkodzili inne pojazdy, a następnie chcieli zniszczyć bramę, aby móc wyjechać osobówką i pojechać nią do Niemiec. Młodym uciekinierom popsuł plany właściciel firmy, który pojawił się na miejscu i natychmiast wezwał policję.

Pokrzywdzony oszacował straty na łączną kwotę 3500 zł. Nieletni sprawcy po rozpytaniu przez funkcjonariuszy na okoliczność zajścia zostali przekazani opiekunowi. O sprawie zostanie poinformowana Ambasada Niemiecka.