Policjanci pracowali przy zderzeniu trzech pojazdów w Szymbarku - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci pracowali przy zderzeniu trzech pojazdów w Szymbarku

Data publikacji 01.07.2019

W sobotę przed po południu policjanci otrzymali zgłoszenie o zderzeniu trzech pojazdów na skrzyżowaniu ul. Szymbarskich Zakładników z drogą krajową nr. 20. Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze z drogówki, którzy zabezpieczali miejsca wypadku oraz wykonali oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia. Teraz sprawą będą zajmować się śledczy, których zadaniem będzie szczegółowe wyjaśnienie wszelkich okoliczności wypadku.

Wczoraj przed godziną 13-tą dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem trzech samochodów na drodze krajowej w Szymbarku. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie ustalali okoliczności i przebieg wypadku. Ze wstępnych informacji mundurowych wynika, że kierujący skodą 32-letni mieszkaniec Gdańska jadąc w kierunku Kościerzyny zaczął wyprzedzać inne pojazdy na skrzyżowaniu z ulicą Szymbarskich Zakładników. W trakcie podjętego manewru skoda zderzyła się z kierującym oplem vivaro który skręcał z krajowej 20-ki, w kierunku miejscowości Szymbark. W wyniku zderzenia samochód opel kierowany przez 26-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego przewrócił się, natomiast kierujący skodą octavia siłą odrzutu zderzył się z prawidłowo jadącym peugeotem którym kierował 68-letni mieszkaniec Gdańska. W wyniku zderzenia do szpitali trafili 68-letnia pasażerka peugeota oraz kierowca skody, któremu na miejscu zatrzymano prawo jazdy. Kierujący byli trzeźwi.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Policjanci zapowiadają więcej patroli w miejscach gdzie dochodzi do zdarzeń drogowych. Zapowiadają, że zwrócą uwagę szczególnie na brawurę kierowców, na prędkość jazdy i nieprawidłowe wyprzedzanie.

  • wypadek drogowy