Wiadomości

Policjant z Człuchowa zajął I miejsce w II Mistrzostwach Polski Policjantów w Trathlonie w kategorii wiekowej 30-39 lat

Data publikacji 28.06.2019

Podczas zawodów Susz Triathlon 2019 odbyły się II Mistrzostwa Polski Policjantów w Triathlonie na dystansie ½ IM. O zwycięstwo na tym dystansie rywalizowało ogółem 296 zawodników w tym 31 policjantów. Pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 30-39 lat zajął reprezentant Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie asp. Michał Trzupek, który na co dzień jest zastępcą dyżurnego w komendzie w Człuchowie.

W zmaganiach na tym dystansie – 1900 m pływania, 90 km jazdy rowerem i 21,1 km biegu udział wzięło 297 zawodników w tym 31 policjantów. Po trudnej i zaciętej rywalizacji, wyłoniono zwycięzców. Najlepszym wśród policjantów w kategorii wiekowej 30-39 lat okazał się reprezentant Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie asp. Michał Trzupek, który ukończył zawody o Puchar Komendanta Głównego Policji z czasem 04:42:26.

Susz Triathlon jest jedną z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych imprez triathlonowych w Polsce. W niedzielę (23.06.2019) w trakcie zawodów Susz Triathlon 2019 odbyły się także II Mistrzostwa Polski Policjantów w Triathlonie na dystansie ½ IronMana. Była to druga edycja zawodów triathlonowych kierowana specjalnie do policjantów, pracowników Policji, jak również emerytowanych policjantów i pracowników Policji. Mistrzostwa te zostały ujęte w Harmonogramie wydarzeń sportowo – rekreacyjnych na rok 2019 objętych patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji. 

Warto podkreślić, że mistrzostwa te dla zawodników były sporym wyzwaniem, ponieważ funkcjonariusze ścigali się w pełnym słońcu i wysokiej temperaturze, a mimo to dobre humory i zapał ich nie opuszczał, a cała organizacja zawodów spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.