Brawura i narkotyki przyczyniły się do wypadków - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Brawura i narkotyki przyczyniły się do wypadków

Data publikacji 28.06.2019

Bytowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków, do których doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 212 oraz drodze krajowej nr 20. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że w obu przypadkach kierowcy samochodów nie dostosowali prędkości do warunków drogowych. Dodatkowo jeden z nich był pod wpływem narkotyków. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

Wczoraj przed godziną 15.00 dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 212 pomiędzy Bytowem a Udorpiem. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze.

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu wypadku policjanci, kierujący audi na zakręcie w prawo najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo po lewej stronie drogi. Kierujący 20-letni mieszkaniec gm. Studzienice z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Życiu mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo. Uderzenie samochodu w drzewo było tak silne, że części pojazdu rozpadły się po całej drodze. Mundurowi zorganizowali objazdy.

Pół godziny po pierwszym zgłoszeniu do dyżurnego bytowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o kolejnym wypadku. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 20 pomiędzy Przęsinem a Zadrami.

Mundurowi wyjaśniając okoliczności zdarzenia ustalili, że kierujący audi na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. 31-latek najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych. Do szpitala przewiezionych zostało dwoje pasażerów. Jak się okazało nie odnieśli poważnych obrażeń. W trakcie czynności wyszło na jaw, że kierujący audi jest pod wpływem narkotyków, amfetaminy i marihuany. Policjanci mieszkańcowi gm. Tuchomie zatrzymali prawo jazdy. Mężczyzna w najbliższym czasie zostanie przesłuchany i niewykluczone, że usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Mundurowi pracując na miejscach wypadków zabezpieczyli ślady zdarzenia. Policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną, pomiary oraz szkice miejsc zdarzeń.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków i apelują o ostrożność na drodze.