Policjanci pracowali na miejscu wypadku - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci pracowali na miejscu wypadku

Data publikacji 28.06.2019

Wczoraj przed godz. 15.00 mundurowi otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 224 w rejonie miejscowości Nowa Karczma. Na miejscu pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący opel vivaro zderzył czołowo z nissanem patrol. Ranni zostali przetransportowani do szpitala.

Wczoraj przed 15.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie został powiadomiony telefonicznie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 224 w rejonie miejscowości Nowa Karczma. Dyżurny na miejsce wypadku skierował policjantów drogówki. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, zrobili zdjęcia oraz sporządzili szkic sytuacyjny. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili okoliczności i przebieg zdarzenia. Wynika z nich, że 60-letni kierujący oplem, mieszkaniec powiatu kartuskiego na prostym odcinku drogi z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z nissanem, którym kierował 36-latek. Kierujący i pasażerowie samochodów zostali przetransportowani do szpitala. Mundurowi przebadali kierujących na zawartość alkoholu-byli trzeźwi.


Śledczy wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego zdarzenia. Policjanci przypominają i apelują! Kierowco, noga z gazu! Apelujemy o rozsądek i ostrożność na drodze oraz kierowanie z wyobraźnią.