Niecodzienni goście starogardzkich dzielnicowych - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Niecodzienni goście starogardzkich dzielnicowych

Data publikacji 28.06.2019

Wczoraj starogardzcy dzielnicowi przyjmowali w swych progach niecodziennych gości. Mury miejscowej jednostki odwiedziła 25-osobowa grupa dzieci, które postanowiły bliżej przyjrzeć się policyjnej pracy. Poza zwiedzaniem komendy policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Uczestnicy wycieczki z zainteresowaniem przysłuchiwali się wypowiedziom poszczególnych funkcjonariuszy.

Dzielnicowi ze Starogardu Gdańskiego gościli wczoraj w swojej jednostce dzieci, które uczestniczą w półkoloniach organizowanych przez Osiedlowy Dom Kultury. 25-osobowa grupa, która przybyła na ulicę Bohaterów Getta, gdzie mieści się starogardzka jednostka, z wielkim zainteresowaniem przekraczała progi komendy.

Niecodzienni goście, którzy chcieli poznać policyjną pracę od podszewki, poza zwiedzaniem aresztu, niebieskiego pokoju, czy policyjnej strzelnicy poznali również zasadę działania lustra weneckiego. Zwiedzający komendę mogli również zobaczyć, jak wygląda od środka policyjny radiowóz.

Policjantka, która oprowadzała dzieci po komendzie, omówiła również zasady bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym oraz bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Na pamiątkę tego spotkania wszystkie dzieci otrzymały od funkcjonariuszy tematyczną kolorowankę.

Błysk w oku oraz liczne pytanie mówiły o tym, jak wielkie było zainteresowanie tematem wśród zwiedzających.