Spotkanie z dziećmi w bibliotece publicznej - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Spotkanie z dziećmi w bibliotece publicznej

Data publikacji 28.06.2019

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną, odwiedziła dzieci spędzające wolny wakacyjny czas w bibliotece w Nowym Dworze Gdańskim. Podczas spotkania zostały poruszone tematy związane z bezpieczeństwem podczas wakacji.

26 czerwca br. policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, odwiedziła dzieci spędzające wolny czas w Bibliotece Publicznej w Nowym Dworze Gdańskim. Podczas spotkania funkcjonariuszka mówiła o bezpieczeństwie osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Dzieciaki zapoznały się z oznaczeniami na kąpieliskach oraz z rodzajami flag wywieszanych przez ratowników a także co należy zrobić, gdy zgubimy się na plaży. Funkcjonariuszka przypominała o tym, aby nie wchodzić do wody rozgrzanym ani od razu po posiłku. Policjantka zwróciła również uwagę na bezpieczeństwo podczas zabaw w bibliotece, na placach zabaw oraz bezpieczeństwo na drodze. Przypomniała o zatrzymywaniu się przed przejściem dla pieszych, o noszeniu odblasków a także o bezpiecznej jeździe rowerami i zakładaniu kasku na głowę. Dzieci aktywnie uczestniczyły w pogadance.

Na zakończenie funkcjonariuszka zachęcała do wzięcia udziału w konkursie filmowym pn. „Filmowy przeWODNIK” promujący bezpieczne przebywanie w wodzie lub nad wodą oraz rozdała ulotki i książki edukacyjne związane z bezpieczeństwem podczas wakacji.