30-latek odpowie za kradzież oraz włamanie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

30-latek odpowie za kradzież oraz włamanie

Data publikacji 27.06.2019

Kryminalni z Tczewa zatrzymali 30-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo kradzieży. Sprawca w tym zdarzeniu ukradł laptopa, konsolę do gier oraz 2 telefony. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mieszkaniec Tczewa miał związek z włamaniem do piwnicy, skąd ukradł elektronarzędzia warte ponad 11 tys. złotych. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. Wczoraj śledczy przedstawili 30-latkowi zarzuty dotyczące kradzieży mienia oraz kradzieży z włamaniem. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

19 czerwca br. tczewscy kryminalni ustalili, że doszło do przestępstwa kradzieży. Według policyjnych ustaleń wynika, że sprawca z mieszkania ukradł laptopa, konsolę do gier oraz 2 telefony komórkowe powodując straty łącznie na ponad 3 tys. złotych. Mundurowi przyjmujący zawiadomienie o przestępstwie ustalili, że do przestępstwa doszło między 12 a 13 czerwca br. na terenie jednego z mieszkań w Tczewie. Kryminalni zajmujący się tą sprawą ustalili, że związek z tym zdarzeniem ma 30-letni mieszkaniec Tczewa. Funkcjonariusze po ustaleniu gdzie przebywa poszukiwany mężczyzna, zatrzymali podejrzewanego 30-latka.

Dodatkowo mundurowi ustalili, że zatrzymany mężczyzna miał związek z innym przestępstwem włamania do piwnicy. Sprawca w tym zdarzeniu po włamaniu do pomieszczenia piwnicznego ukradł głównie elektronarzędzia. Funkcjonariusze ustalili, że straty powstałe w wyniku przestępstwa wyniosły ponad 11 tys. złotych. Policjanci w wyniku pracy operacyjnej odzyskali część skradzionych przedmiotów, które wkrótce wrócą do właścicieli.

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy przesłuchali mieszkańca Tczewa, któremu przedstawili zarzuty dotyczące kradzieży oraz kradzieży z włamaniem.

Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant przesłuchuje zatrzymanego