Policjanci zabezpieczyli alkohol sprzedawany bez koncesji - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zabezpieczyli alkohol sprzedawany bez koncesji

Data publikacji 27.06.2019

Policjanci z wydziału kryminalnego lęborskiej komendy zabezpieczyli alkohol sprzedawany wbrew warunkom ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, czyli bez wymaganej koncesji. Alkohol sprzedawany był w jednym z lokali na terenie Łeby. Działanie funkcjonariuszy było efektem wcześniej poczynionych przez nich ustaleń.

Funkcjonariusze lęborskiej komendy otrzymali informację, że w jednym z łebskich lokali gastronomicznych może być sprzedawany alkohol bez wymaganej koncesji. Najpierw postanowili mu się przyjrzeć, a potem zaplanowali kontrolę. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą lęborskiej komendy przeszukali wytypowaną posesję. W trakcie przeszukania lokalu, śledczy znaleźli napoje nisko i wysoko procentowe. Na żadne z tych wyrobów właściciel nie posiadał koncesji na sprzedaż. Policjanci zabezpieczyli alkohol oraz przeprowadzili oględziny lokalu, jak też przesłuchali obecnego na miejscu właściciela. Poczynione ustalenia pozwalają śledczym wszczęcie postępowania w związku z naruszeniem przepisów karnych ustawy z dnia 26 października 1982 roku o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Zgodnie z tą ustawą, aby móc sprzedawać alkohol wymagana jest koncesja.

 

Teraz mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara grzywny, a także przepadek napojów alkoholowych. Sąd może również wobec niego orzec zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży lub podawaniu alkoholu.