Policjanci zatrzymali złodzieja, który ukradł wózek dziecięcy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zatrzymali złodzieja, który ukradł wózek dziecięcy

Data publikacji 26.06.2019

25 czerwca br. mundurowi ze Starogardu Gdańskiego otrzymali zgłoszenie o kradzieży wartego 3,5 tys. zł wózka dziecięcego. Policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie, ustalili wstępne okoliczności zdarzenia oraz zajęli się typowaniem sprawcy przestępstwa. Jeszcze tego samego dnia kryminalni zatrzymali podejrzanego mężczyznę. Teraz 27-letni mieszkaniec Kociewia stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwo.

Wczoraj przed południem policjanci ze starogardzkiej komendy przyjęli zawiadomienie o kradzieży wartego 3,5 tys. zł wózka dziecięcego. Jak ustalili śledczy, do zdarzenia doszło dzień wcześniej w piwnicy budynku wielorodzinnego. Zabrany przez złodzieja wózek, nie był w żaden sposób zabezpieczony przed kradzieżą.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą, w wyniku pracy operacyjnej oraz  własnych ustaleń wytypowali podejrzanego oraz ustalili jego personalia. Jeszcze tego samego dnia 27-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego został zatrzymany i doprowadzony do miejscowej komendy.

Dzisiaj śledczy przedstawią w tej sprawie zarzuty dotyczące kradzieży. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

Policjanci apelują, aby zwracać uwagę na osoby kręcące się w pobliżu bloku, reagować na hałasy dochodzące z piwnic. Ważne jest także to, aby zamykać drzwi do klatek oraz wejścia do piwnic, co utrudni przestępcą kradzieże. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, by złodziej zdążył splądrować nasze mienie. Pamiętajmy, że okazja czyni złodzieja.