Debata z seniorami we Wrzeszczu - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Debata z seniorami we Wrzeszczu

Data publikacji 26.06.2019

Policjanci spotkali się z mieszkańcami dzielnicy Wrzeszcz. Wczorajsza debata odbyła się w Dziennym Domu Pomocy przy ul. Wajdeloty 28 a w Gdańsku. Mieszkańcy usłyszeli wiele cennych rad i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w miejscach publicznych i w miejscu zamieszkania. To kolejna debata w ramach cyklu debat „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ”.

Wczoraj policjanci z wydziału prewencji gdańskiej komendy oraz funkcjonariusze z komisariatu we Wrzeszczu spotkali się z mieszkańcami dzielnicy. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 11.00 w Dziennym Domu Pomocy przy ul. Wajdeloty 28 a w Gdańsku i zostało zorganizowane przez gdańskich policjantów. Udział w debacie wziął  m.in. Zastępca Komendanta Komisariatu Policji III w Gdańsku podinsp. Jarosław Celejowski, podkom. Małgorzata Wątróbska z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w gdańsku oraz dzielnicowi, którzy byli do dyspozycji uczestników debaty.
Głównym celem spotkania było przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuację, w których można stać się ofiarą przestępstwa, zwiększenie świadomości osób starszych o tego typu zjawiskach i przekazanie informacji jak postępować w przypadku zagrożenia. Policjanci radzili jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscach publicznych i w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze opowiedzieli m.in. o metodach działania przestępców. Dużym zainteresowaniem cieszyła się część spotkania, która dotyczyła zawierania niekorzystnych umów.
 Policjanci zapoznali mieszkańców z działaniem aplikacji Krajowa Mapa Zagrożenia Bezpieczeństwa oraz Moja Komenda. Debaty mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań mieszkańców w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Gdańscy policjanci w najbliższym czasie planują kolejne spotkania z mieszkańcami.

  • osoby na debacie