Wiadomości

Dozór policyjny, zakaz zbliżania i nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego za stosowanie przemocy

Data publikacji 25.06.2019

Tczewscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 29-latka, który stosował przemoc domową. Z ustaleń mundurowych wynika, że sprawca wszczął awanturę domową, podczas której pobił konkubinę oraz groził jej nożem. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj funkcjonariusze doprowadzili 29-latka do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego.

22 czerwca br. o godzinie 22.20 tczewscy policji otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie miasta doszło do awantury domowej, podczas której stosowana była przemoc. Wysłani na miejsce mundurowi ustalili, że sprawca wszczął awanturę domową, podczas której pobił konkubinę. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że sprawca przyłożył nóż pokrzywdzonej do gardła i groził jej śmiercią. W związku z tym zgłoszeniem policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który był na miejscu zdarzenia. Funkcjonariusze przebadali go na zawartość alkoholu. Badanie wykazało, że zatrzymany mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Zatrzymany przez funkcjonariuszy mieszkaniec powiatu tczewskiego trafił do policyjnej celi.

 

Wczoraj policjanci doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do tczewskiej prokuratury, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia ciała oraz gróźb karalnych. Na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec 29-latka dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego na okres dwóch miesięcy. Za te przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci przypominają, że przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wyzywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec innych osób.